СЕМИНАР ВЕРОУЧИТЕЉА ЕПАРХИЈЕ БАНАТСКЕ У ВРШЦУ

narodno-pozoriste

Програм стручног усавршавања за наставнике верске наставе са територије Епархије банатске под називом „Креативне на-ставне методе у реализацији верске наставе” (акредитовани семинар од стране Завода за унапређење образовања и васпитања Репуб-лике Србије и налази се у Каталогу за школску 2012/2013 и 2013/2014 под редним бројем 183, К1), у трајању од 8 сати, одржан је у понедељак 2. јуна 2014. године у Народном позоришту „Стерија“ у Вршцу, уз учешће 148 вероучитеља.  Уз излагања Епископа банатског и Координатора за верску наставу Епархије банатске, овај семинар је квалитетно водила Госпођа Снежана Павловић, Заменик Председника Комисије за унапређење верске наставе при Министарству просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, са својим сарадницима.

У паузи између два дела сабрања, сви учесници су имали прилике да уз трпезу љубави поделе своја вероучитељска искуства са колегама и унапреде своја стручна знања.

Протојереј мр Нинослав Качарић

Секретар и Координатор за верску наставу Епархије банатске