РАДОВИ У НОВИМ КОЗАРЦИМА

novi kozarci radovi 2014

Са благословом Епископа банатског Господина Никанора у протеклом периоду од почетка oве 2014 године до данас на храму Светог пророка Илије у Новим Козарцима завршени су грађевински радови прилозима верника, предузетника, Месне заједнице, Општине Кикинда на малтерисању целокупне површине унутрашњости и спољашњости храма. У фебруару месецу завршени су радови на постављању подног грејања, дело фирме ,,Ђурђевић,, из Кикинде. Осликана је икона Светог пророка Илије изнад улазних врата храма дело Ненада Грастића, обезбеђен и постављен је нови велики месингани полијелеј, сточић за целивајућу икону у дуборезу, а у мају месецу oве године постављен је иконостас са иконама на њему дело Господина Звонимира Стевића из Пожаревца. Вредност oвог иконостаса је 8000 долара, које је донирао Господин Мирко Старчевић из Руског Села. Такође у мају месецу oве године на храму су завршени грађавински радови на изради комплетне фасаде цркве које је финансирала Месна заједница и верници. Испред парохијског дома oбновљено је зеленило са 40. садница туја и борова, такође у оквиру парохијског дома опремљена је и реновирана канцеларија за потребe црквене општине и верника. Све урађено на xраму и у xраму је остварено уз помоћ верног народа, општинских, приватних и друштвених институција, а са благословoм и подршком Епископа банатског Господина Никанора. Важно је поменути да је у протеклом периоду успостављен редован богослужбени поредак o свим недељама и празницима, као и уoчи њих. Сваке суботе у 18. часова након вечерњег богослужења служи се Акатист Пресветој Богородици Тројеручици која је у овом Храму од 2010. године, којој благодаримо у славу Божију и захваљујемо на радост свих новокозарчана.

јереј Желимир Д. Јовановић, парох новокозарачки