Прослављена Слава храма Светог Саве у Панчеву Архијерејском Литургијом

На дан када наша Црква обележава дан свог духовног оца, Архипастира и Просветитеља – Светог Саву Српског, Његово Преосвештенство Епископ банатски Господин Никанор је служио Свету Архијерејску Литургију у храму посвећеном Светом Сави у Панчеву у насељу „Младост“. Овај храм је подигнут 2006. године.

Његовом Преосвештенству, Епископу Никанору саслуживали су протојереј – ставрофор Радослав Радмановић, архијерејски намесник панчевачки, протојереји Војин Козлина и Новица Тодоровић, свештеници при поменутом храму, протојереј Бојан Кошанин, из Панчева, јереј Милош Ранисављевић, старешина храма и јереј Мирко Петровић парох при светосавском храму, протођакон Игор Станковић из Вршца и ђакон Радан Шарић. За певницом су појали јереј Жељко Младеновић и ђакон Ненад Савић из Панчева. Старешина, отац Милош је произнео беседу у току Литургије.

На крају Св. Литургије преломљен је Славски колач, који су принели кумови Славе Господин Жељко Станојковић са породицом. Овај велики Празник традиционално су својим рецитацијама увеличали ученици из Основне школе „Свети Сава“ и са својим наставницима и вероучитељем, оцем Милошем принели Славски колач. Пошто су рецитаторима подељени пакетићи и переце, Владика Никанор је поучио све присутне: ученике, наставнике, верни народ и клир и истакао значај који има Свети Сава за наш народ као и важност да останемо на Светосавском путу који води у живот вечни.

Јереј Мирко Петровић