Прослављена слава Епархије банатске

DSC_8758

На дан 29./16. маја, када наша света црква прославља блажене успомене Светог свештеномученика Теодора, епископа вршачког и светог мученика Вукашина из Клепаца, у храму Светог Теодора, на Вршачком брегу, свечаном архијерејском литургијом прослављена је слава Епархије банатске.

Божанском Светом Литургијом началствовао је Његово Преосвештенство Епископ банатски Господин Никанор, уз саслужење Протојереја- ставрофора Огњена Вељанчића, старешине Саборног Храма у Вршцу, Протојереја Ненада Милића, старешине Успенског Храма у Вршцу, Протојереја Радомира Сандића, вршачког пароха, Протонамесника Владимира Симеуновића, старешине Храма Светог Теодора вршачког, Протонамесника Александра Станојловића, вршачког пароха, јереја Бобана Петрушића, пароха вршачког, Протођакона Зорана   и Игора Станковића. Лепоти богослужења посебно је допринело појање хора „Свети Теодор вршачки“, који је тог дана прославио и своју славу. У продужетку Свете Литургије, обављен је трокраки опход око Храма, након којег је Епископ пререзао славски колач и осветио славско жито. По завршетку Свете Литургије, Епископ Никанор се, поучним словом, обратио сабраном народу и честитао славу свом свештенству, монаштву и свим житељима Богом спасаване Епархије банатске.

Након Свете Литургије свечаност је настављена ручком у сали парохијског дома.

Драгољуб Влаховић