Прослављен празник преподобних Зосима и Јакова Туманских

IMG-294322a4de13aeebbd27f1072fd4aaec-V

Много је светитеља у православној цркви који се свакодневно празнују, али у задње време светитељи Тумански својим чудима изазивају посебну пажњу и поштовање у народу.
Данас када се припремамо за прославу њиховог празника окупили смо се око њихових светих одежди које се после њиховог пресвлачења а са благословом братства манастира Туманe налазе у храму св. Цара Константина и Јелене у Панчеву.
Одслужено је вечерње богослужење у наставку јелеосвећење којим је началствовао протојереј Бојан Кошанин а саслуживао надлежни парох Бранко Божић.
Уз присуство великог броја народа прочитане су молитве и помазан народ.Сила и љубав Божија осећала се на сваком кораку.Лица забринута пре богослужења, постала су блага и жељна истинске заједнице са Богом живим.Да се све не завршава на земљи сада уверено осећамо и говоримо.У осталом то су нам потврдили својим животом и утабали пут ка Царству Небеском светитељи Тумански.

Диван је Бог у светима својим.