Празник Светог Саве

sv sava kruscica

На празник Светог Саве, првог Архиепископа и Просветитеља српског, у парохији крушчичкој, у празничној свечаности учествовала су како верни парохијани тако и многобројна деца која су за сећање на овај велики дан даривана пакетићима и перецама. Подељено је око 100 пакетића и 500 переца. После заамвоне молитве освећени су славски колач и жито, принос светосавских кумова Зорана и Стојанке Станковић. За следећу годину пријавила се породица Мунћан из Крушчице. После свете Литургије ученици Основне школе отпојали су химну Светом Сави и извели пригодан програм. У порти нашег храма кумови су спремили послужење за све вернике. Такође је у О.Ш. „Сава Мунћан“ у Крушчици традиционално освећено кољиво и славски колач.

Јереј Стефан Живковић,
парох крушчички