Парохијска слава у Башаиду

SAM_6038a

На дан посвећен Св. свештеномученику Сави горњокарловачком у башаидском храму преноса моштију Светог Николаја мирликијског чудотворца служена је Св. Литургија коју је служио архимандрит Стефан игуман манастира Велика Ремета са свештенством новобечејског и кикиндског намесништва.

Пригодном беседом о животу овог свештеномученика сабраном народу обратио се архимандрит Стефан. По очитаној замоовној молитви служашче свештенство извршило је резање  славског колача и освећења кољива у част  Св. свештеномученика Саве горњокарловачког  које припреми кум Вељко Грујић са својом породицом.Архијерејски намесник новобечејски протојереј-ставрофор Драган Т. Говорчин обратио  се сабранима   честитајући парохијску славу а затим се протонамесник Миленко Савић надлежни парох захвалио свима који дођоше на овај молитвени скуп.

Пошто је завршен молитвени део славља прешло се у салу месне заједнице где су кумови за све сабране припремили трпезу љубави.