Гудурица

ХРАМ СВЕТОГ МУЧЕНИКА ТРИФУНА (14. фебруар) – у изградњи

26335 Гудурица

gudurica crkvaОсвећење земљишта за градњу храма је обављено 14.02.2005.године на дан Св. мученика Трифуна. Освећење је извршио Епископ банатски Никанора, за време службовања јереја Зорана Андрића. Темељи храма су саграђени 2006.године, за време опслуживања парохијом Гудуричком протонамесника Миломира Тодоровића. Исти су освећени 2007.године на славу храма Св.Мученика Трифуна 14.02. 2007.године. Освећење је извршио Епископ банатски Никанор уз саслужење свештенства. За време службовања парохијом Гудуричком јереја Небојше Марковића у току 2008. године купљена је цигла за градњу истоименога храма и прикупљан прилог за даљу градњу. За време службовања јереја Миломира Јелића почели су зидарски радови 09.03.2009.године, а извођач радова је био Господин Радомир Милошевић из Црне Траве. У току 2009.године храм је сазидан и постављене су бетонске куполе. У току 2011.године је постављена столарија на храму и освећена су звона дана 11.10.2011.године. Једно звоно је прилог Господина Пере Мацуре, а друго је донација Епархије банатске. У 2012.године је храм одерцован-омалтерисана је унутрашњост храма, постављена су улазна врата, поставњено је подно грејање и керамика на поду. Освећени су часни крстови и постављени дана 16.01.2013.године. Сви изведени радови су реализовани великим трудом и залагањем Господина Пере Мацуре, Председника Црквене општине Гудурица.

Парохија упражњена, опслужује:јереј Иван Драгићевић из Великог Средишта.