Панчево и по други пут уз своју браћу из Црне Горе

IMG-f27dc0afb2c3c74ca95bb4fa4bb7a9f6-V

Дана 23. фебруара 2020. године верници града Панчева су се поново окупили у храму Успења Пресвете Богородице да упуте молитвену подршку својој браћу у Црној Гори.

У препуном храму Молебан су служили протојереји–ставрофори Радослав Радмановић, архијерејски намесник панчевачки и Радослав Милановић, старешина Светоуспенског храма, јереј Милош Ранисављевић, стрешина храма Светог Саве и ђакон Радан Шарић.

По упућеним молитвама Богу, Пресветој Богородици и Светитељима за спас и укрепљење нашег народа свештенство панчевачког намесништва и верни народ упутили су се до градског парка код Крста где се скупу обратио протојереј – ставрофор Радослав Радмановић, захваливши се верном народу на спремности да подрже своју браћу. Скупу се обратио и Господин Ненад Живковић, адвокат из Панчева и др Александар Раковић, историчар који је у свом обраћању упознао скуп са искушењима којима су изложени верници у Црној Гори.