ПАНЧЕВАЧКИ ХОРОВИ У БЕЛОЈ ЦРКВИ

hor bela crkva

Мешовити и дечји хор Панчевачког српског црквеног певачког друштва, традиционално су гостовали у Белој Цркви и за све љубитеље хорског певања одржали Ускршњи концерт у Римокатоличкој цркви Света Ана. Хор је, уз ученике Музичке школе „Јован Бандур“, Панчево, пред бројном публиком извео једносатни програм чији је аутор мр Вера Царина.

Концерту су присуствовали: заменик амбасадора Словеније, представници Нацио-налног савета чешке националне мањине и Националног савета словеначке националне мањине и представници локалне самоуправе.  Организатор концерта било је Удружење Слoвенаца Јужног Баната „Логарска Долина“ у сарадњи са Општином Бела Црква, Римокатоличком црквом Света Ана и Националним саветима словачке и словеначке националне мањине.

Изузетни домаћини, пред којима Жупник Тибор Кираљ и водитељ програма Јосип Вебер, учинили су да се хор осећа добродошао и угостили нас уз већ традиционалну топлину и срдачност.

Проф.  мр Вера Царина