Освештан обновљени храм Светог Саве у Српском Итебеју

У недељу двадест прву по Педесетници, на празник Светог мученика Лонгина Сотника, 29. октобра 2017. године, Благодаћу Пресветога Духа, сабрала се литургијска заједница при храму Светог Саве у Српском Итебеју. Верујући народ овог места у великом броју, са представницима државних институција, Гаврилом Грбаном, представником Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама, Митром Вучуровићем, предесдником општине Житиште, дочекао је свог духовног пастира, Епископа банатског Господина Никанора, срдачно и са пуно љубави.
При чину освећења храма, као и евхаристијским собрањем Епископу су саслуживали: протојереј-ставрофор Драгомир Сандо, професор Богословског факултета у Београду, протојереј стварофор Радомир Сандо, парох у Старом Сланкамену, протојереј стваврофор Драган Видаковић, парох у Буковцу, протонамесник Слађан Ристић, архијерејски намесник зрењанински, протонамесник Саво Мајсторовић, парох српско-итебејски и јереј Бранко Марковић, архијерејски намесник житиштански, протођакон Зоран Милaнковић, протођакон Игор Станковић и ђакон Предраг Ненин, уз појање Црквеног хора Свети Серфим Саровски из Зрењанина.
На малом входу, Епископ је протонамесника Саву Мајсторовића рукопроизвео у чин протојереја, наградивши га за његов труд и залагање у обнови овог светог храма. Пригодну беседу о нешем односу према Богу и према ближњима изговорио је протојереј ставрофор Дргомир Сандо.
Литургијску свечаност Епископ Никанор, крунисао је доделом ордена Светог Теодора вршачког господину Војиславу Мркшићу, за делатну љубав према мајци Светој Цркви, нарочито показану несебичним давањем матријалне помоћи у обнови храма. Потом су додељене Архијерејске грамате: задужбинарима, великим добротворима и добротворима. Епископ се захвалио свим дародавцима и позвао верни народ да животом сведочи своји веру и да обнова храма значи и духовнa обнова, духовно узрастање.
Духовна радост настављена је трпезом љубави, коју је господин Војислав Мркшић са својом породицом приредио у ресторану Мркшићеви салаши.

Радује се Свети Саво, светилниче Христове светлости роду српском!
протојереј Саво Мајсторовић