ОСВЕЋЕНО ЗЕМЉИШТЕ ЗА ГРАДЊУ ХРАМА У ПАНЧЕВУ

У навечерје дана када наша Црква прославља Светог Фотија Цариградског, који је нама добро познат и битан јер је за време његовог управљања Цариградском Патријаршијом почело велико покрштавање Срба. Његово Преосвештенство Епископ банатски господин Никанор, коме су саслуживали дванест свештеника и ђакон, осветио је крст и земљиште на коме ће бити саграђен храм посвећен Светом цару Константину и царици Јелени. Пошто је покренуто прикупљање прилога за куповину земљишта и градњу храма у 2013. години, када се навршава 1700. година Миланског едикта, Његово Преосвештенство Епископ банатски Никанор одлучио је да храм буде посвећен св. Цару Константину и царици Јелени. Ово је први храм у Епархији банатској који ће бити посвећен овим светитељима, а уједно и јединствен пример прославе 17 векова од доношења одлуке о слободи исповедања православне вере. pancevo nova crkva 1Парохијани парохије “Кудељарски насип” окупили су се у великом броју са својим пријатељима из других делова града Панчева, да достојанствено по први пут званично дочекају свог Епископа и заједно са Њим помоле се Богу. Његово Преосвештенство после моли- твеног чина поучио је народ у својој беседи о значају градње храма на овом месту и о светима којима ће храм бити посвећен. После молитава принесених Господу, настављено је дружење уз скромну трпезу љубави, коју су парохијани ове парохије заједно припремали и уз послужење разговарали су од даљим активностима и ангажовањима око будућег храма.

jереј Бранко Божић,

Старешина храма у изградњи