Освeћeњe звона за храм Светог пророка Илије у Честерегу

IMG-baa6bb08e54ede9b6b6036c89a7b7b18-V

У недељу, 05. августа 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ банатски Г. Никанор освештао је звона за храм Светог пророка Илије у Честерегу. Епископу су саслуживали протонамесник Саша Чатлајић В.Д. Архијерејског намесника Оповског из Опова, протонамесник Момчило Павличевић из Фаркаждина, протонамесник Петар Велимиров из Војвода Степе, јереј Бранко Марковић В.Д. Архијерејског намесника Житиштанског из Равног Тополоваца, и протођакон Игор Станковић из Вршца, уз присуство великог броја верног народа.

Звона за храм даровали  су господин Остоја и госпођа Вера Милосавић са породицом.

Његово Преосвештенство Епископ банатски Г. Никанор је поздравио све присутне вернике и захвалио се дародавцима звона и свим добротворима који учествују у завршетку ове светиње.

Јереј Карађорђе Тривуновић,
администратор парохије у Честерегу.