ОСВЕЋЕЊЕ ЗВОНА И ФРЕСКОПИСА ЦРКВЕ У СЕЧЊУ

У општинском банатском месту Сечњу 17. фебруара 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ банатски господин Никанор служио је свету архијерејску Литургију у Цркви Светог Великомученика Димитрија, која је дочекала своје освећење, како фрескописа тако и звона након више деценија изградње. Епископу Никанору је  на Светој Литургији  саслуживало велико мноштво свештеника банатских парохија и ђакона. Торжествености Свете Литургије, допринео је својим појањем и хор Свети Серафим Саровски.Многобројни верни народ се окупио у цркви на светој архијерејској Литургији и освећењу фрескописа и звона, а потом је владика банатски г. Никанор поделио захвалнице и одликовања једном броју ктитора заслужних за завршетак ове банатске светиње.Овом приликом одликован је  Г. Јован Шмркић  орденом Светог Теодора Вршачког, а у ред Ктитора и задужбинара уврштен је Г. Драгиша Слијепчевић.