ОСВЕЋЕЊЕ ПАРОХИЈСКИХ СТАНОВА У НОВОМ МИЛОШЕВУ

SAM_5801

О дану када наша Света Црква празнује Преподобну Пелагију и Таису  21. октобра 2017.год. благочестиви народ предвођен свештенством Архијерејског намесништва новобечејског испред храма сабора Св. Архангела Гаврила у Драгутинову-Новом Милошеву дочекао је свога Епископа. Том приликом Његово Преосвештенство Епископ банатски Г.Г. НИКАНОР уз саслужење Високопреподобног протосинђела Клеопе професора карловачке богословије и свештенства овога намесништва отслужио је Свету Архијерејску литургију. Током Св. Архијерејске литургије одликован је јереј Миломир Јелић, старешина овога храма од стране Преосвећеног Епископа банатског Г.Г. НИКАНОРА звањем протонамесника и правом ношења црвеног појаса за досадашњи рад на њиви Господњој. По датом отпусту прешло се у парохијски дом где је Преосвећени Епископ Ббанатски Г.Г. НИКАНОР  извршио освећење оба стана. По извршеном освећењу Преосвећени Епископ је честитао братсву храма на успешно изведеним радовима.  Матична Црквена Општина предвођена својим паросима за госте приредила је трпезу љубави.

Теодор Говорчин, студент богословског факултета