ОБНОВА КРОВА ВЛАДИЧАНСКОГ ДВОРА У ВРШЦУ

1vladic dvor 2013

vladic dvor 2013Поводом потребе Српске православне Епархије банатске за санацијом оштећења изазваних зубом времена на крову Влади- чанског двора у Вршцу, а након обављених стручних консултација, прибављања потребне пројектне документације, предмера и описа предстојећих радова, у четвртак 10. октобра 2013. године започет је пројекат обнове крова Владичанског двора у Вршцу, и то након више од једног века (последња обнова извршена је 1902. године). Истог дана пре почетка радова на двору, Његово Преосвештенство Епископ банатски Господин Никанор одслужио је Свету архијерејску литургију уз саслужење: 1. јереја Огњена Вељанчића, Старешине Саборног храма Светог Оца Николаја у Вршцу, 2. протонамесника Ненада Милића, Старешине храма Успења Пресвете Богородице у Вршцу, 3. протоjereja Нинослава Качарића, Секретара Епископа и Е.У.О-а Епархије банатске и Старешине храма Светог Теодора Вршачког у Вршцу, 4. јереја Недељка Васиљевића, Старешине храма Свих Светих у Вршцу, и ђакона Игора Станковића, парохијског ђакона при Саборном храму Светог Оца Николаја у Вршцу, и то у Придворном храму – капели Сабора Светих Архангела у Владичанском двору, те је благословио почетак овог великог дела у славу Божију. Извршено је стручно чишћење и заштита етернит (азбестних) плоча на куполама крова, од стране СЗР „Кронос“ из Вршца. Предузеће СЗФР „Горан“ из Вршца извршило је замену дела кровне конструкције резаном даском и летвама набављеним у „Бобан Градња“ д.о.о. из Смедерева, те замену дотрајалог црепа новим „Бибер традиционал плус“ црепом произведеним у предузећу „Потисје Кањижа“ а.д. Кањижа. Прва фаза радова завршена је 24. октобра текуће године, док се наставак планира на пролеће 2014. године.

Протојереј Нинослав Качарић Секретар Епархије банатске