НОВОСТИ У СТАРЧЕВУ

Крајем децембра прошле године у Старчеву, испред храма Светог Пантелејмона промењен је изглед улице. Грађевинске машине почеле су да раскопавају зелену површину на улици, а друга група радника је уклањала старе липе које су претиле да под налетом ветра или теретом снега направе материјалне штете на огради порте или на електричном воду. По пројекту који је урађен 2011. год. предвиђено је 20 паркинг места. На јавној лицитацији посао су добиле фирме ‘’Техноизградња’’ и ГР “С. Поповски”из Ковина. Радови су квалитетно изведени, урађени су ивичњаци беле боје, а нагазни део паркинга је од ростер бетона. Главни улаз од улице до капије урађен је са косом површином уместо степеника који су пре били. Изведени радови у вредности преко 800 000 динара финансирала је Месна Заједница Старчево. Изведене радове похвалио је наш Владика Господин Никанор 9. јануара кад је посетио наш храм и био гост за Крсну славу код протојереја Зорана Малетића у Старчеву. Божићни и остали јануарски празници прослављени су молитвено и свечано у присуству великог броја верника на богослужењима.

Протојереј Зоран Малетић