Његово Преосвештенство Епископ Никанор посетио кикиндско намесништво

Другог дана Великог и часног поста у храму Светих бесребреника Козме и Дамјана у Кикинди Његово Преосвештенство Епископ банатски Господин Никанор је служио са свештеницима намесништва кикиндског Канон Светог Андреја Критског са Великим повечерјем. Ово великопосно богослужење је по први пут служено са Архијерејем у граду Кикинди. У свештеној и молитвеној атмосфери Канона верницима се откривала тајанствена димензија Старог Завета као учитеља покајања. Животи древних праведника и безумље грешника јасно указују да наши животи имају последице које нас или приводе Богу или воде у смрт. По заврштеном богослужењу Његово Преосвештенство је са свештеницима и верним народом, на позив старешине храма Протонамесника Бобана Петровића, сео за посну трпезу и благословио храну са љубављу спремљену.

У среду 13. марта Његово Преосвештенство Епископ банатски Господин Никанор са свештенством Архијерејског намесништва кикиндског је служио Литургију Пређеосвећених дарова у храму Светог Оца Николаја у Кикинди. Ово Литургијско сабрање је било и повод за Свету Тајну Исповести подручног свештенства. По старом благословеном обичају за време Васкршњег поста свештеници се окупљају да би се исповедили духовнику, своме сабрату. Ове године исповедник је био Протонамесник Бранко Божић из Панчева. У својим беседама и Његово Пресвештенство а и Протонамесник Бобан Петровић су истакли благотворно дејство исповести и покајања. Данашњем човеку једини излаз из бесмисла савременог начина живота представља Црква и Свете Тајне. Изван Цркве, заиста и нема спасења како наводи Свети Кипријан Картагински јер нема благодати да у покајању палог човека подигне и преобрази и врати му људско достојанство. После Литургије у сали Црквене општине Кикиндске је одржан братски састанак на коме је В.Д. Архијерејски намесник кикиндски Протонамесник Вујадин Стокић упознао присутне са радом Црквених општина и парохија повереног му намесништва. Благодарни смо и старешини храма Јереју Николи Мишковићу на братском дочеку.

Протонамесник Слободан Дивљаков