НА КОЛОНИЈИ У СЕЛЕУШУ ОБЕЛEЖЕНА ЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА САБОР СРПСКИХ ПРОСВЕТИТЕЉА

DSC05390

У српској православној цркви на Колонији у Селеушу 9. септембра обележена је храмовна слава Сабор Српских светитеља.

Свету  Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ банатски Г. Никанор уз саслуживање  свештенства Епархије банатске, појањем Градског црквеног хора „Света Три Јерарха„ из Алибунара  и присуства великог броја верног народа.

У име домаћина окупљене је поздравио надлежни парох Алибунарски и Селеушки протојереј -ставрофор Борко Лукић и захвалио Епископу Никанору на бризи према благочестивом  народу Епархије  банатске.

Пред храмом Његово Просвештенство Никанор обавио је освећење и резање славског колача уз присуство кумова славе, породице Миодрага Братића, потом одржан је помен палим добровољцима свих ратова.

У пригодном обраћању Епископ Никанор је рекао -Славећи данас све Свете Српске просветитеље обраћамо им се да нам помогну, да својим молитвама помогну нама али и ми да се потрудимо колико је то до нас могуће.Међу уваженим гостима Свечаности у Селеушу присуствовали су начелница Јужнобанатског управног округа Данијела Лончар, председник  општине Алибунар Душан Дакић и заменик председника општине Милан Ћурувија.

Ференц Косо