НА КОЛОНИЈИ У СЕЛЕУШУ ОБЕЛЕЖЕНА ХРАМОВНА СЛАВА САБОР СРПСКИХ ПРОСВЕТИТЕЉА

У ЧАСТ СВИМ СПСКИМ ПРОСВЕТИТЕЉИМА

У присуству верника и добротвора 15.септембра светом литургијом коју је служио протојереј-ставрофор Борко Лукић  уз саслужење свештеника Миодрага Тодоровића  на Колонији у Селеушу обележена је храмовна слава, српске православне цркве „ Сабор српских просветитеља“.Након литургије свештеници су уз присуство кума Мирослава Радана и његове породице  обавили освећење и резање славског колача потом опходилили храм и на споменик палим жртвама свих ослободилачких ратова земље одржали парастос а Председник Црвкеног одбора Мирослав Радан у знак поштовања поклонио се њиховим сенама и  положио венац . У пригодној беседи домаћин прота Борко Лукић честитао је верницима храмовну славу и захвалио кумовима на приложеним даровима.Отац Борко је нагласио да је поменутом службом одата част свим Српским просветитељима и учитељима које је Господ Бог уврстио у своје царство од Светог Саве до данас .Ово је и захвалност Господу за један годишњи круг којег  смо провели онако како доликује. Отац Борко је позвао све да имамо љубави у себи праштање и да се молимо Пресветој Тројици  и свим Србским светитељима да нас уразуме и упуте пут љубави и мира који Исус Христ тражи од нас.

Ференц КОСО