Литургија Пређеосвећених Дарова у Крушчици

Liturgija_2 (1)

По благословеном установљеном обичају Наше Свете Цркве, позвани су сви свештеници белоцркванског намесништва на Свету Тајну исповести која се ове године одржала у Крушчици 14.03.2014.године. На празник Свете преподобномученице Евдокије у прву недељу поста у крушчичком храму Светог великомученика Димитрија одржана је по први пут Литургија Пређеосвећених Дарова. Света Тајна исповести је извршена пре Свете Литургије, а исповест је обавио протојереј Бране Ђумић из Јарковца. Свету Литургију је служио Његово Преосвештенство Епископ банатски Г. Никанор. Од свештеника Свету Литургију су служили архијерејски намесник белоцрквански Јанко Цицка, протојереј-ставрофор Стојан Станковић, парох јасеновски, јереј Жељко Божић парох дупљајски, протонамесник Драгиша Лазић, парох из Банатске Паланке, и протођакон Епархије банатске Игор Станковић. После Свете Литургије Епископ се обратио присутним верницима пригодном беседом на тај дан, у којој је објаснио значај и сврху поста, а мештанима је поручио да се старају о своме храму и да подрже свог свештеника, новопостављеног на ову парохију. Након завршене Свете Литургије Епископ и сви свештеници одржали су братски састанак у парохијском дому. На састанку се говорило о проблемима и успесима на парохијама. После састанка је одржан заједнички ручак.

јереј Стефан Живковић, парох крушчички