ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЕСНИШТВА ПАНЧЕВАЧКОГ У ПАНЧЕВУ

WP_20170317_10_20_20_Pro

Дана 17. марта 2017. године у трећу недељу часнога поста, Његово Преосвештенство епископ банатски Господин Никанор, служио је Архијерејску Литургију Пређеосвећених Дарова у храму Преображења Господњег у Панчеву (Горњи Град), и том приликом причестио свештенство архијерејског намесништва панчевачког.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: протојереј Новица Тодоровић из Панчева, протонамесник Милун Павловић из панчева, јереји  Велимир Бирманац из Панчева, Недељко Санчанин из Старчева, Срђан Шарић из Омољице, Милош Пешић из Панчева и протођакон Игор Станковић из Вршца.

Проповедао је јереј Горан Кларић из Банатског Брестовца, а паримије је читао јереј Борислав Ђурић из Панчева.

После Литургије уследио је братски састанак где је намесник панчевачки протојереј Радослав Радмановић поднео детаљни извештај о свему шта је урађено у овом намесништву у протеклој години.

Велики број верника је узео учешћа на Литургији и причестио се а Владика је изразио велику захвалност домаћинима на гостопримству.