ХРАМОВНА СЛАВА У СУТЈЕСЦИ

sutjeska slava 2014

27.априла 2014. године, на дан када наша Света православна црква прославља Томину недељу, у Сутјесци је Светом Архијерејском Литургијом обележена храмовна слава. Његовом Преосвештенству Епископу банатском Господину Никанору саслуживали су свештеници и ђакони Епархије банатске. Након богослужења Његово Преосвештенство је посетио изложбу радова деце са веронауке, постављену у просторијама Основне Школе “Иво Лола Рибар’’ у Сутјесци, где су овогодишњи кумови Господин Драган Скоко и његова породица приредили ручак. Након послужења деца са веронауке су рецитовала “Светле гробове” Јована Јовановића Змаја и црквени дечији хор “Св. Вера, Нада, Љубав и мати им Софија” је певао духовне и изворне песме. За следећу годину за кумство су се пријавили браћа Светозар и Бранко Рашић који су Црквеној Општини поклонили зграду површине 275 м2 у непосредној близини цркве.

јереј Јован Веселинов