ХРАМОВНА СЛАВА У СЕЧЊУ

scanja slava 2013

8. новембра, на дан када наша света православна црква прославља Светог велико- мученика Димитрија – МИТРОВДАН, у Сечњу је Светом Архијерејском Литургијом обележена храмовна слава. Његово Прео- свештенство епископа банатског господина Нинанора дочекали су ђаци из основне и средње школе из Сечња, који су након дочека морали да се врате у школе на редовну наставу. Његово Преосвештенство ће на крају Литургије рећи: ’’И деца су својим дочеком епископа, без обзира што нису могла остати до краја Свете Литургије, због редовне наставе, узела велико учешће у данашњој молитви и угодила Господу.’’ Светој Литургији присуствовале су бројне званице, директори школа, председник општине Предраг Милошевић Караси који је као и сваке године пружио несебичну помоћ око организовања храмовне славе. Морамо поменути куму славе, Славицу Лубурић, која је била прави пример истински приврженог кума. Она је од преузимања кумства до саме славе веома често долазила на Свете Литургије, у посту – постила и причешћивала се. На велике празнике Божић и Васкрс својим несебичним ангажовањем умногоме доприносила да ови празници што свечаније буду дочекани. Заиста је на прави начин схватила суштину кумства о храмовним славама. Свечано прослављање храмовне славе наставило се у сали парохијског дома, пригодним програмом.

јереј Јован Веселинов