ХРАМОВНА СЛАВА У МОКРИНУ Сабор Светог Архангела Михаила

Под окриљем нашег Светога Храма предвођен својим паросима верни народ започео је молитвено сабрање уочи дана храма славским бденијем. На сам дан храма Свету Литургију поред месних пароха служили су протонамесник Вујадин Стокић Арх. намесник кикиндски и протојереј-ставрофор Рајко Голушин, умировљени парох мокрински. Верном народу после Св. Тајне Евхаристије пригодном беседом обратио се Старешина храма прота Драган поздрављајући и честитајући им храмовну славу. По очитаној замоовној молитви присутни верници предвођени служашчим свештенством пошли су ван храма у литијни трократни опход, вративши се у храм дат је отпуст и верницима је подељена нафора. Поподне је служено вечерње, после овог богослужења служашчи свештеници: протојереј Горан Ивков, парох падејски, протонам. Петар Велемиров, парох војводастепски, протонам. Драган Будак, парох драгутиновски, јереј Младен Пргомеља, парох беодрански и јереј Желимир Јовановић, паох новокозарачки – пререзали су славски колач и осветили славско кољиво као и ново свештеничко одјејање које принеше кумови храма породица Неце Бајшанског из Мокрина. Пригодном беседом верном народу обратио се отац Драган Будак, затим се прота Драган Т. Говорчин у својству домаћина захвалио присутном народу, свештенству и кумовима на бескрвној жртви коју принеше Господу и на дару Светоме храму, подигавши залог колача за здравље новог кума а то је Радован Соколов- Бата из Мокрина. У сали Црквене општине уследило је црквено народно весеље уз трпезу љубави коју су припремили наши овогодишњи кумови.

протојереј-ставрофор Драган Т. Говорчин, Старешина храма