Храмовна слава у Бочару

Банатско село Бочар налази се у северозападном Банату.  Данашњи храм подигнут је у центру села, а за годину подизања прихваћена је 1814. година иако писаних трагова о томе нема. Овај храм о дану Сабора Светог Архангела Гаврила прославио је своју славу. Празничну Св. Литугргију о дану храма служио је месни парох протонамесник Алекса Куђељић док су за певницом појала деца са веронауке. Како је то пракса да о храмовној слави буде узвршен трократни опход око храма то је и овде извршено. Ушавши у храм освећени су славски дарови а потом се сабраном народу пригодном беседом обратио Архијерејски намесник новобечејски протојереј-ставрофор Драган Т. Говорчин.

Овогодишњи кум славе  Бранко Будишин из Драгутинова-Новог Милошева, предао је кумство за наредну годину Луки Пешићу са породицом из Бочара.

Црквено-народно саборовање настављено је у месној сали.