ХРАМОВНА СЛАВА У БЕОДРИ (Ново Милошево)

О  празнику Преноса моштију Светог  првомученика и архиђакона Стефана у беодранском храму Св. Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ Банатски Г.Г. Никанор  уз саслужење свештенства новобечејског намесништва. По опходу око храма Преосвећени Епископ Г.Г. Никанор пререзао је славски колач и осветио славско кољиво које припремише кумови храма породица  Јована Стојкова. После датог отпуста бираним речима сабраном народу обратио се наш Преосвећени Епископ честитајући славу како надлежном пароху тако и верном народу. Кумови су приредили трпезу љубави у парохијском стану. Поподне у 16. сати служено је вечерње на коме су изабиран нови кумови  Милан Мали и Бранислава Мали. После молитвеног дела славља у  црквеноопштинској сали настављено је црквено-народно весеље.

протојереј-ставрофор Драган Т. Говорчин, Архијерејски намесник новобечејски