ХРАМ СВЕТОГ ЛУКЕ, СМЕДЕРЕВО

sv luke smed

Његово Преосвештенство Епископ браничевски Г. Игнатије служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Светог Луке у Смедереву, на дан посвећен овом светитељу, писцу, лекару и живописцу. На позив оца Душана Глишића, старешине Храма, Панчевачко српско црквено певачко друштво, са диригентом Вером Царина, дошло је да својим певањем да скромни допринос слави овог храма. Били смо срдачно дочекани, иако смо допутовали пред сам почетак службе. У новој пространој цркви, уз свог Епископа, велики број свештеника, мноштво окупљеног народа, свечана атмосфера. Епископ у надахнутој беседи указује на потребу заједништва и међусобне љубави хришћана. На балкону два хора: Панчевачко српско црквено певачко друштво и хор Храма Светог Луке. Слога, поштовање и заједништво на делу. По завршетку Свете Архијерејске Литургије, домаћини су нас са пуно љубави угостили свечаном славском трпезом и потом испратили, уз захвалност што смо били и са жељом да што скорије уприличимо наш следећи сусрет. Хвала оцу Душану и свим домаћинима, на позиву и указаном гостопримству.