ГОДИШЊИ ПОМЕН ИГУМАНУ ДИМИТРИЈУ (ЛАЗИЋУ)

„Блажен је кога си изабрао и примио, [Господе], настаниће се у дворима Твојим.“ (Пс. 64,5)

Његово Преосвештенство Епископ банатски Г. Никанор служио је, у суботу 12. септембра 2020. године, Свету Архијерејску Литургију у храму Светих Архангела Михаила и Гаврила манастира Војловица код Панчева.

Пошто се навршило годину дана од блаженог уснућа настојатеља тог манастира – игумана Димитрија (Лазића), савршен је парастос у храму, а на гробном месту освећење крсног знамења и помен.

Преосвећеном Владици су саслуживали архимадрит Нектарије (Татарин) из манастира Мало Средиште, Архијерејски намесник панчевачки протојереј-ставрофор Радослав Радмановић,  настојатељ манастира јеромонах Теодор (Вуковић), протонамесник Бојан Гариловић из Долова, јереј Недељко Санчанин из Старчева, јереј Срђан Шарић из Омољице, парохијски ђакон Светоуспенског храма у Панчеву Радан Шарић, парохијски ђакон Саборног храма у Вршцу Милан Лазић и Игор Томасини.

Појући на Светој Литургији, молитвено су учествовали јереј Жељко Младеновић и ђакон Ненад Савић из Преображенског храма у Панчеву и монахиње из манастира Месић и Хајдучица.

На Литургији је и у ђаконски чин рукоположен Владан Трипуновић.