Епископ Никанор у посети Темишвару

29 jan temisvarska ep

Дана 29. јануара 2015. године на паразник Часних верига Св. апостола Петра, Епископ банатски Никанор у пратњи свог секретара протојереја мр Нинослава Качарића, посетио је Епископа будимског и администратора темишварског Г. Лукијана у Темишвару поводом крсне славе. Епископ Никанор присуствовао је архијерејској литургији у Саборном Вазнесенском храму у Темишвару, коју је служио Епископ Лукијан уз саслужење свештенства и свештеномонаштва Епархија темишварске и будимске.Епископ Никанор уз салужење протојереја Зорана Остојића (из Будимпеште) и протојереја мр Нинослава Качарића (из Вршца) пресекао је славски колач и осветио славско жито Епископу Лукијану, и упутио искрене честитке. Након тога уследила је славска трпеза.

Будимир Кокотовић