ЦРКВЕНО – СЕОСКА СЛАВА У ВОЈВОДА СТЕПИ

Уочи дана храма служено је празнично бденије на ком је велики број парохијана присуствовао. Ово богослужење служили су протојереј-ставрофор Драган Говорчин, парох мокрински, протојереј Миленко Сандић, парох кикиндски, протонамесник Петар Велемиров, парох војвода степски, протонамесник Вујадин Стокић, В.Д. Архијерејског намесника кикиндског и ђакон Братислав Јовић-парохијски ђакон у Кикинди. Затим присутни свештеници и верни народ испред парохијског храма дочекали су свога Архијереја Његово Преосвештенство Епископа банатског Г. Никанора, узевши Архипастирски благослов. Пошло се на сеоско гробље где је Његово Преосвештенство Епископ банатски Г. Никанор извршио освећење сеоске капеле (мртвачнице) као и крста и звона за исту капелу. Наш Господин Епископ бираним речима обратио се присутном народу честитајући им како храмовну славу тако и успех око поменуте градње и реновирања парохијског дома који је потом Господин Епископ обишао. На сам дан храма служена је Света Литургија на којој је присуствовало поред великог броја наших парохијана и сва деца из месне Основне Школе са својим наставницима, и тиме су увеличали ово наше молитвено славље. После Свете Литургија била је приређена трпеза љубави од стране наших кумова Марка Личине и његове породице, а који су овом приликом даривали свој храм дивним Богородичиним троном. У вечерњим сатима организована је културна манифестација – приредба у част Св. Василија Острошког (црквено-сеоске славе).

протонамесник Петар Велимиров, парох из Војводе Степе