ЦРКВЕНА СЛАВА У НОВОМ БЕЧЕЈУ

SAM_5936

Новобечејски парохијски храм  о празнику преноса моштију Св. оца Николаја прославио је своју славу молитвеним сабрањима верног народа предвођени својим свештенством. Свету Литургију о дану храма служили су следећи свештеници: протонамесник Миливоје Секулић, пр. парох прве парохије новобечејске, протонамесник Борислав Стојић. пр. парох прве врањевске парохије, јереј Младен Пргомеља, пр. парох беодрански и јереј Владимир Мирков, пр. парох друге парохије новобечејске док су за певницом појали појци из Врањева.

По очитаној замоовној молитви пошло се ван храма у трократни литијни опход  а по повратку у храм протојереј-ставрофор Драган Т. Говорчин, Архијерејски намесник новобечејски са служашчим свештенством извршио је чин резања славског колача и освећења кољива које припреми кум славе  Милош Лалић са својом породицом, затим се прота Драган обратио свештенству храма и њиховим парохијанима поздрављајући их и честитајући им дан храма.

За новог кума јавила се Милица Иличић из Новог Бечеја .

По завршетку молитвеног дела славља прешло се у црквеноопштинску салу где је кум припремио трпезу љубави уз  црквено-народно весеље.