Црква Светог Кнеза Лазара прославила храмовну славу

Храм Светог Кнеза Лазара у  Банатском Карађорђеву, прославио је своју славу.

Свету Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ банатски Г. Никанор уз саслужење архијерејског намесника житиштанског протојереја Бојана Кошанина, свештеника сестринске Румунске Православне Цркве из Торка протојереја Кристијана Попи,  протонамесника, Петра Велимирова и Зорана Тривуновића, и протођакона Игора Станковића.

После Свете Литургије, пререзан је славски колач, и одслужен је Парастос за све пострадале војсковође и војнике који су своје животе положили бранећи веру и отачаство од Косовског боја па све до данас.Затим је приређена трпеза за све присутне коју су припремили домаћини Славе.Славље је увеличао велики број парохијана и гостију из околних парохија, који су дошли да заједно молитвено прославимо Светог и честитога кнеза Лазара и свих мученика и новомученика из рода српскога.