Четрдесет година службе у Цркви Божијој обележио је протојереј Гојко Шолаја

prota gojko

Почетком септембра ове године четрдесет година службе у Цркви Божијој обележио је протојереј Гојко Шолаја дугогодишњи парох у Врањеву. Подсећајући на свој четрдесетогодишњи пастирски рад, прота Гојко је рекао да је то било тешко време, али да је било и нечега што га је храбрило да издржи на том путу. Протојереј Гојко Шолаја рођен је 28. фебруара 1951. године у селу Брђани, Општина Шипово (БиХ), од оца Марка и мајке Ангелине. Завршио је петоразредну Богословију у Крки. Оженио се са две године млађом Катицом Мартинов из Српске Црње, са којом има двоје деце Миодрага и Биљану. Рукоположен је за ђакона на Велику Госпојину 1973. године у Вршцу, а за свештеника сутрадан на Светог Рафаила Банатског у Зрењанину од стране блаженопочившег Епископа банатског Виса- риона. Од 1. септембра те године постављен је за пароха у Великом Средишту. Службовао је на парохијама у Међи и Радојеву, а од 1981. године преузима дужност пароха у Врањеву све до пензионисања септембра ове године. Чином протојереја одликован је 2005. године од стране Епископа банатског Г. Никанора. Убрзо по пензионисању проте Гојка, на Малу Госпојину ове године упокојила се и протиница Катица, након кратке болести у 59. години живота. Опело је извршио протојереј Душан Моромилов, пензионисани свештеник из Зрењанина уз саслужење свештенства новобечејског намесништва. ‘’Протиница Каја је била чувар кућне и црквене традиције и обичаја, као игуманија (бабушка), била је мати целе парохије у којој је служио њен супруг прота Гојко’’ – рекао је у својој беседи прота Душан. Сахрањена је на врањевачком гробљу. Проти Гојку велико хвала за све што је учинио за Цркву, а његовој супрузи протиници Каји нека Васкрсли Господ дарује блажени покој.