Божић у Врањеву-Нови Бечеј

Најрадоснији хришћански празник Рођење Господа Исуса Христа – БОЖИЋ молитвено је прослављен у оба врањевска храма. Верни народ предвођен својим  паросима узео је учешћа у великом броју славећи Божић појањем тропара:  Рождество твоје Христе Боже наш, возсија мирови свјет разума, в њем бо звјездам служашчиј звездоју учахусја, тебје клањатнсја солнцу правди и тебје вједети с висоти востока, Господи слава тебје.

Свету Литургију о Божићу служио је протонамесник Борислав Стојић, парох прве врањевске парохије док је посланицу Његове Светости Патријарха Српског Г.Г. Иринеја и свих отачаствених Архијереја наше Свете Цркве прочитао   старешина храма   протојереј-ставрофор Драган Т. Говорчин.

Парохијани овдашњих парохија  су молитвено прослављали новоређеног Господа Христа , Пресвету Богородицу и све свете Божијије угоднике онако како то Господ заповеда и наша Света Црква проповеда.

Теодор Д. Говорчин, студент богословског факултета