Архијерејска Литургија и Рукоположење у манастиру Војловици на Благовести

Празник Благовести свечано је прослављен у манастиру Војловици, надомак града Панчева светом Архијерејском Литургијом.

Овај велики празник посвећен Пресветој Богородици ове године је празнован у четврту недељу Часнога поста, када се Православна Црква сећа Светог Јована Лествичника, великог подвижника и учитеља смирења и покајања, рођеног 525. године. И недељна служба и овај велики празник полако нас уводе у највећи хришћански празник, који је пред нама – Васкрсење Господа нашега Исуса Христа. Стога је недељно сабрање у манастиру Војловици било торжествено и свечано.

Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ банатски Господин Никанор. Епископу су саслуживали: протојереј – ставрофор Радослав Радмановић, Архијерејски намесник панчевачки и парох при храму Успења Пресвете Богородице из Панчева, јереј Милош Пешић, такође парох при поменутом храму, јереј Милан Јовановић, старешина храма Преноса моштију св. Оца Николаја из Борче, јереј Мирко Петровић, парох при Светосавском храму из Панчева и ђакони: протођакон Игор Станковић из Вршца и Радан Шарић ђакон при Светоуспенском храму у Панчеву.

Празничну и недељну службу у Војловичкој обитељи, посвећеној Светим Архангелима Михаилу и Гаврилу увеличала је и света Тајна рукоположења у чин ђаконски. У анђелски чин рукоположен је руком Епископа Никанора ђакон Милош Мизић из Панчева. Новорукоположени ђакон је рођен 24. 05. 1994. године у Београду, студент је Православног Богословског факултета у Београду, ожењен супругом Мирјаном и имају сина Арсенија.

Проповедник на Литургији, јереј Мирко Петровић протумачио је значај Празника за наше спасење, а Владика Никанор је након причешћа верника на крају Литургије поучио верни народ и истакао да све дарове примамо од Господа, Началника нашег спасења по мери нашег смирења и узрастања у Христовом Јеванђељу и да је Пресвета Дјева Марија својом вером нама Путеводитељка, а својим молитвама Покров нашега спасења.

јереј мр Мирко Петровић