Архијерејска Литургија и Крштење у Панчеву

TV1_4458

У време приреме за предстојећи најрадоснији Празник – Божић, у суботу 21. децембра 2019. године Његово Преосвештенство Епископ банатски Господин Никанор служио је Св. Архијерејску Литургију у Панчеву у храму Светог Саве у насељу „Младост“.

Епископу су саслуживали високопречасни протојереј–ставрофор Радослав Радмановић, аријерејски намесник панчевачки, протојереји: Војин Козлина, Новица Тодоровић и Бојан Кошанин и јереји: Милош Ранисављевић – старешина храма и Мирко Петровић који је и беседио на Св. Литургији као и ђакони: Радан Шарић и Милош Мизић из Панчева и Игор Томасини из Уљме. Певничко појање предводили су јереј Жељко Младеновић и ђакон Ненад Савић из Панчева.

Након Свете службе и поуке верном народу Владика Никанор је благоизволео да крсти Марину Петровић, ћерку свештеника Мирка и Живане Петровић.